1 Bitcoin Kaç TL? Canlı Bitcoin (BTC) Fiyatı

1 Bitcoin ne kadar? Bitcoin fiyatı güncel – Bitcoin fiyatı kaç dolar?

Aşağıda kripto para fiyat verileri sağlayıcısına göre güncel Bitcoin (BTC) fiyatını görebilirsiniz. Bitcoin fiyatını ve piyasa değerini TL bazında görebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin TL çevirici ile Bitcoin’i TL’ye çevirebilirsiniz. Bitcoin’in dolara çevirmek için Bitcoin dolar çeviri aracını kullanabilirsiniz.
Bitcoin nasıl alınır?

Binance, BtcTurk, Paribu ve Binance TR üzerinden Türk Lirası ile Bitcoin alabilirsiniz. Komisyon indirimli Binance hesabı açmak ve diğer kripto para borsalarını kullanmak için aşağıdaki içerikleri ziyaret edin.

Binance’e Papara ile TL yatırarak veya Binance TR’ye banka hesabınızdan TL yatırarak Bitcoin satın alabilirsiniz. Binance TR, Türkiye’deki kripto para borsaları arasında TL işlem çiftlerinde en düşük komisyon oranlı kripto para borsası.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, işlem hacmi bakımından kripto para piyasasındaki en büyük coin’dir. 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli gerçek kimliği bilinmeyen bir şahıs ya da grup tarafından bir makale ile tanıtılan Bitcoin, birkaç ay sonra 2009 yılında kod olarak yayımlandı ve kullanılmaya başlandı.

TL ve USD gibi fiat (itibari) para birimleri merkez bankaları ve hükümetler tarafından kontrol edilirken Bitcoin’in arkasında herhangi bir kurum veya şahıs yok. Bitcoin tamamen kullanıcılar yani topluluk tarafından kontrol edilen bir para birimi. Bitcoin yazılımında yapılacak ve Bitcoin ağını etkileyecek değişiklikler için topluluk içinde büyk oranda bir fikir birliği olması gerekiyor. Dolayısıyla Bitcoin yazılımı üzerinde nihai yetkisi olan herhangi bir şahıs/kurum bulunmuyor.

Bitcoin’in değeri arz talep mekanizması ile alım satım yapan kişiler tarafından belirleniyor. Bitcoin maksimum arz miktarına (21 milyon) sahip bir para birimi. Bitcoin’in büyük bir kısmı madencilik faaliyetleri ile piyasaya girdi. Kalan Bitcoin miktarı ise azalan blok ödülü nedeniyle uzun bir zaman diliminde daha yavaş bir şekilde piyasaya girecek. Bitcoin’in piyasa değeri hala düşük ve alım satım yapılan Bitcoin miktarı toplam arz miktarına göre çok az dolayısıyla bu durum Bitcoin fiyatının çok değişken olmasına yol açıyor.

Yerel ve global kripto para borsalarından Bitcoin satın alabilir, Bitcoin’leri alım satım yapma, ödeme yapma veya yatırım amaçlı kullanabilirsiniz. Bitcoin alım satımı yapmak hukuki açıdan bir sorun teşkil etmiyor.

Coinbalina'yı sosyal medyada takip et

Binance

Bitcoin & altcoin al/sat

%0.10 komisyon

%20 komisyon indirimi

BNB ile ekstra %25 indirim

Binance TR

Bitcoin & altcoin al/sat

%0.10 komisyon

Bankadan para yatır/çek

%10 komisyon indirimi

BitMEX

Bitcoin ve altcoin'lerde long & short aç

100x kaldıraç

Komisyon: %0.02 / %0.075 (Y/A)

%10 komisyon indirimi