Binance Hesap Makinesi & Binance Komisyon Hesaplama

Binance komisyon hesaplama işlemini otomatik olarak yapabileceğiniz hesap makinesi – Aşağıdaki Binance hesap makinesini kullanarak Binance’te tüm işlem çiftlerinde yapacağınız al sat işlemlerinde kesilecek komisyon değerini hesaplayabilirsiniz.

Hesap makinesi ile hem BTC, ETH ve USDT gibi kripto para bazında kesilecek komisyonları hem de TRY gibi fiat para bazında kesilecek komisyonları hesaplayabilirsiniz.

Binance hesap makinesi kullanımı

Adım 1: İlk önce işlem yaptığınız kripto para veya fiat para bazında işlem değerini girin. Örneğin Binance’te al-sat sayfasında herhangi bir coin almak için 0.5 Bitcoin satacaksanız ”0.5” girin. Cüzdanınızda bulunan 3.765 USDT ile Chainlink alacaksanız ”3.765” değerini girmeniz yeterli. 3.765 değerini girdiğinizde USDT cinsinden, 0.5 değerini girdiğinizde ise Bitcoin cinsinden kesilecek komisyonu göreceksiniz.

Adım 2: Hesabınızda Binance Coin (BNB) varsa ve komisyonları BNB ile ödeme seçeneği aktif ise ”komisyonları BNB ile ödeme” seçeneğini ”evet” olarak işaretleyin.

Adım 3: Binance hesabınızı açarken kullandığınız komisyon indirimini seçin.

Adım 4: Komisyonu hesaplamak için hesapla butonuna tıklayın. Komisyon değeri kısmında TRY, USDT veya al sat yaptığınız kripto para bazında kesilecek komisyon değerini görebilirsiniz. Komisyonları BNB ile ödüyorsanız eş değer miktarda BNB komisyon olarak kesilecek.

Önemli not: Hesabınızda BNB yoksa %0.1 komisyon kesilir. Hesabınızda BNB varsa %25 komisyon indirimi ile %0.075 komisyon kesilir. Binance hesabınızı açarken kazandığınız komisyon indirimi komisyon oranını direkt düşürmez ancak ”komisyon geri ödemesi” sağlar.

Örneğin Binance hesabınızı %20 komisyon indirimi ile açtınız ve komisyonları BNB ile ödüyorsunuz diyelim. 1000 USDT değerinde işlem yaptığınızda %0.075 komisyondan 0.75 USDT komisyon kesilir. Daha sonra 0.75 USDT’nin %20’si (0.15 USDT) komisyon geri ödemesi olarak hesabınıza yatar.

Sonuç olarak işlem için 0.6 USDT yani %0.06 komisyon ödemiş olursunuz. Hesap makinesi komisyon geri ödemesini de dikkate alarak kesilen komisyonu değil ödemiş olduğunuz nihai komisyonu hesaplar.

Örnek Binance komisyon hesabı

Örneğin cüzdanınızda 4500 USDT var diyelim ve 4500 USDT ile Chainlink almak istiyorsunuz. Binance’te komisyon indiriminiz yoksa ve komisyonları BNB ile ödemiyorsanız komisyon oranı %0.10.

Bu durumda işlem değeri kısmına 4500 girip seçenekleri hayır olarak işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra ”hesapla” butonuna tıklayarak işlem için kesilecek komisyonu hesaplayabilirsiniz.

Bu işlem için 4.5 USDT komisyon kesilecek ve 4495.5 TL değerinde Chainlink hesabınıza geçmiş olacak.

Binance komisyon oranları nedir?

Binance temel komisyon oranı (spot): %0.10.

Binance komisyon düşürme

Binance’te komisyon oranı %0.10. Ancak %20+%25 şeklinde komisyon indirimi ile piyasa yapıcı ve alıcı işlemlerde %0.06 komisyon oranından al sat yapabilirsiniz.

Binance komisyon düşürme ve komisyon indirimli hesap açma işlemi için aşağıdaki içeriklere göz atın:

Türkiye’de düşük komisyon ödeyerek kripto para alım satımı yapmak isterseniz Binance’in Türkiye’de kurduğu Binance TR‘yi kullanabilirsiniz. Binance TR’de komisyon oranı %0.10. Ancak %10 komisyon indirimli hesap açarak %0.09 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz.

Binance TR’de ayrıca 30 Eylül 2021’e kadar Türk Lirası (TRY) çiftlerinde piyasa yapıcı komisyon oranı sıfır. Dolayısıyla piyasa yapıcı işlem yaparak sıfır komisyon ile işlem yapabilirsiniz. Binance ve Binance TR arasında yapılan kripto para transferleri ise tamamen ücretsiz.

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Binance hesap makinesini Facebook, Twitter ve diğer platformlarda paylaşabilirsiniz: