Binance Hesap Makinesi & Binance Komisyon Hesaplama

Binance komisyon hesaplama işlemini otomatik olarak yapabileceğiniz hesap makinesi – Aşağıdaki Binance hesap makinesini kullanarak Binance’te tüm işlem çiftlerinde yapacağınız al sat işlemlerinde kesilecek komisyon değerini hesaplayabilirsiniz.

Hesap makinesi ile hem BTC, ETH ve USDT gibi kripto para bazında kesilecek komisyonları hem de TRY gibi fiat para bazında kesilecek komisyonları hesaplayabilirsiniz.

Binance hesap makinesi kullanımı

Adım 1: İlk önce işlem yaptığınız kripto para veya TRY gibi fiat para bazında işlem değerini girin. Örneğin Binance’te al-sat sayfasında herhangi bir coin almak için 0.5 Bitcoin satacaksanız ”0.5” girin. Cüzdanınızda bulunan 3765 USDT ile Chainlink alacaksanız ”3765” veya ”3,765” değerini girmeniz yeterli. 3765 değerini girdiğinizde USDT cinsinden, 0.5 değerini girdiğinizde ise Bitcoin cinsinden kesilecek komisyonu göreceksiniz.

Not: Binlik için virgül, ondalık için nokta kullanmalısınız. Örneğin 5,800.20 TRY (beş bin sekiz yüz lira yirmi kuruş). Binlik için virgül koymadan 5800.20 şeklinde de yazabilirsiniz.

Adım 2: Hesabınızda Binance Coin (BNB) varsa ve komisyonları BNB ile ödeme seçeneği aktif ise ”komisyonları BNB ile ödeme” seçeneğini ”evet” olarak işaretleyin.

Adım 3: Piyasa yapıcı veya piyasa alıcı olarak işlem türünüzü seçin. Piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlemler hakkında bilginiz yoksa bu rehberde bilgi bulabilirsiniz.

Adım 4: 30 günlük işlem hacminizi seçin. İşlem hacminiz ile ilgili bilgiyi Binance hesabınızda panel veya komisyonlar sayfasında bulabilirsiniz.

Adım 5: Binance hesabınızı açarken kullandığınız komisyon indirimini seçin.

Adım 6: Komisyonu hesaplamak için hesapla butonuna tıklayın. Komisyon değeri kısmında TRY, USDT veya al sat yaptığınız kripto para bazında kesilecek komisyon değerini görebilirsiniz. Komisyonları BNB ile ödüyorsanız eş değer miktarda BNB komisyon olarak kesilecek.

Not: Komisyonları BNB ile ödemiyorsanız ve işlem hacminiz 1 milyon BUSD’den düşük ise %0.1 komisyon kesilir. Hesabınızda BNB varsa %25 komisyon indirimi ile %0.075 komisyon kesilir. Binance hesabınızı açarken kazandığınız komisyon indirimi komisyon oranını direkt düşürmez ancak ”komisyon geri ödemesi” sağlar.

Örneğin Binance hesabınızı %20 komisyon indirimi ile açtınız ve komisyonları BNB ile ödüyorsunuz diyelim. 1000 USDT değerinde işlem yaptığınızda %0.075 komisyondan 0.75 USDT komisyon kesilir. Daha sonra 0.75 USDT’nin %20’si (0.15 USDT) komisyon geri ödemesi olarak hesabınıza yatar.

Sonuç olarak işlem için 0.6 USDT yani %0.06 komisyon ödemiş olursunuz. İşlem hacmi seviyeniz daha yüksekse ödeyeceğiniz komisyon da düşecektir.

Örnek Binance komisyon hesabı

Örneğin cüzdanınızda 4500 USDT var diyelim ve 4500 USDT ile Chainlink almak istiyorsunuz. Binance’te komisyon indiriminiz yoksa ve komisyonları BNB ile ödemiyorsanız komisyon oranı %0.10.

Bu durumda işlem değeri kısmına 4500 girip diğer seçenekleri de işaretledikten sonra ”hesapla” butonuna tıklayarak işlem için kesilecek komisyonu hesaplayabilirsiniz.

30 günlük işlem hacminiz 1 milyon BUSD’den düşük ise işlem için 4.5 USDT komisyon kesilecektir.

Binance komisyon oranları nedir?

  • Binance komisyon oranı: %0.10
  • BNB %25 komisyon indirimi: %0.075

Bu komisyon oranları spot piyasalar için geçerlidir ve işlem hacminize göre daha da aşağı düşebilir.

Binance komisyon düşürme

Binance’te komisyon oranı %0.10. Ancak %20+%25 şeklinde komisyon indirimi ile piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlemlerde %0.06 komisyon oranından al sat yapabilirsiniz.

Binance komisyon düşürme ve komisyon indirimli hesap açma işlemi için aşağıdaki içeriklere göz atın:

Türkiye’de düşük komisyon ödeyerek kripto para alım satımı yapmak isterseniz Binance’in Türkiye’de kurduğu Binance TR‘yi kullanabilirsiniz. Binance TR’de komisyon oranı %0.10. Ancak %10 komisyon indirimli hesap açarak %0.09 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz.

Ayrıca Binance TR’de de komisyonları BNB ile ödeyerek %25 komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Bu şekilde komisyon oranı %0.0675 olacaktır. Binance ve Binance TR arası yapılan kripto para transferleri ise tamamen ücretsiz.

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Binance hesap makinesini Facebook, Twitter ve diğer platformlarda paylaşabilirsiniz: