Coin Kar Hesaplama | Hesap Makinesi

Kripto kar hesap makinesini kullanarak coin miktarı veya yatırım tutarınız üzerinden coin alım satım karlarınızı ve uzun vadeli yatırım sonucunda elde edebileceğiniz karları hesaplayabilirsiniz.

Henüz Binance hesabınız yoksa ”K7NL7E8G” kodunu kullanarak veya aşağıdaki butona tıklayarak %20 komisyon indirimli Binance hesabınızı açabilirsiniz:

BINANCE HESABI AÇ

Mevcut bir Binance hesabınız varsa Futures hesabınızı açarken ”10indirim” kodunu girebilir ve vadeli işlemlerde geçerli %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Kripto kar hesap makinesi nasıl kullanılır?

Kripto para miktarı ya da yatırım tutarı üzerinden kar hesaplaması yapabilirsiniz.

Trading veya uzun vadeli yatırım sonucunda elde edeceğiniz coin karını hesaplamak için aşağıdaki adımları takip edin:

Adım 1: Satın aldığınız ya da alacağınız coin miktarını veya başlangıç yatırım tutarınızı girin.

Adım 2: Alış ve satış fiyatını girin.

Adım 3: Aşağıdaki iki şekilde kar hesabı yapıyorsanız ayrıca alış ve satış zamanındaki dolar kurlarını girerek kur değişimi hesaba katılmış şekilde TL bazında karınızı hesaplayabilirsiniz:

  • TL bazlı yatırım tutarı ve dolar bazlı alış satış fiyatları üzerinden kar hesabı
  • Coin miktarı ve dolar bazlı alış satış fiyatları üzerinden kar hesabı

Adım 4: Alım satım komisyon oranını girin.

Adım 5: Hesapla butonuna tıklayın.

Yatırım tutarı üzerinden coin kar hesaplama

TL bazlı yatırım ve dolar bazlı fiyatlar ile hesap yapma

25000 TL yatırım ile 19.000 dolardan Bitcoin alacaksınız ve 26.000 dolardan satacaksınız diyelim. Kullandığınız kripto para borsasında da komisyon oranı %0.10 olsun.

Yatırım tutarı (25000), alış fiyatı (19000), satış fiyatı (26000) ve komisyon oranı (0.10) değerlerini hesap makinesine girerek oluşacak 9,151.31 TL karı hesaplayabilirsiniz.

Bu hesaplamada sadece dolar bazlı değişim üzerinden elde ettiğiniz karı hesapladınız. Oluşabilecek kur değişimlerini de hesaba katmak istiyorsanız alış ve satış zamanındaki dolar kurunu da girebilirsiniz.

19.000 dolardan Bitcoin aldığınızda dolar kuru 15 TL, satış yaptığınızda ise 17 TL olsun. Bu değerleri de eklersek TL bazlı karınız 13,708.15 TL olacaktır.

TL bazlı yatırım ve TL bazlı fiyatlar ile hesap yapma

TL bazlı yatırım tutarı ve TL bazında alış ve satış fiyatları ile kar hesaplaması yapıyorsanız dolar kuru değişimini hesaba katmanıza gerek yok. Ayrıca dolar kurunu girerseniz hesap yanlış olacaktır.

Dolar bazlı yatırım ve TL bazlı fiyatlar ile hesap yapma

Dolar bazlı yatırım tutarı ile kar hesaplaması yapıyorsanız fiyatları da dolar bazlı girmelisiniz ve dolar kurunu hesaba dahil etmemelisiniz.

Dolar bazlı yatırımınız için TL bazlı fiyatlar girerseniz veya dolar kurunu dahil ederseniz hesap yanlış olacaktır.

Dolar bazlı yatırım ve dolar bazlı fiyatlar ile hesap yapma

Bu şekilde hesap yaparak dolar bazlı kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Dolar kurunu hesaba dahil etmemelisiniz.

3000 USD yatırım ile 1217 dolardan Ethereum alacaksanız ve 1354 dolardan satacaksanız diyelim. Kullandığınız kripto para borsasında da komisyon oranı %0.25 olsun.

Yatırım tutarı (3000), alış fiyatı (1217), satış fiyatı (1354) ve komisyon oranı (0.25) değerlerini hesap makinesine girerek oluşacak 321.87 USD karı hesaplayabilirsiniz.

Coin miktarı üzerinden coin kar hesaplama

Dolar bazlı fiyatlar ile hesap yapma

Örneğin 10000 dolar fiyattan 0.12 BTC aldınız ve 15000 dolardan sattınız diyelim. Komisyon oranı da %0.10 olsun.

Değerleri hesap makinesine girdiğinizde dolar bazlı karınız $597 olarak hesaplanacaktır.

Ayrıca alış ve satış zamanındaki dolar kurunu da girerek TL bazlı kar hesabı da yapabilirsiniz. Alış zamanındaki kuru 15 TL, satış zamanındaki kuru 17 TL alırsak; TL bazlı kar ₺12551.4 olarak hesaplanacaktır.

TL bazlı fiyatlar ile hesap yapma

TL bazında alış satış fiyatları ile kar hesaplaması yapıyorsanız dolar kuru değişimini hesaba katmanıza gerek yok. Ayrıca dolar kurunu girerseniz hesap yanlış olacaktır.

Kaldıraçlı işlemler sonucunda elde edeceğiniz karı hesaplamak istiyorsanız Binance Futures hesap makinesi ile kar/zarar ve likidasyon hesaplaması yapabilirsiniz.

Binance, BitMEX ve KuCoin gibi kripto para borsalarında nasıl işlem yapabileceğinizi ve komisyon gibi tüm detayları öğrenmek için aşağıdaki rehberlere göz atın: