Global kripto para borsaları

Aşağıdaki listede en iyi global kripto para borsalarını komisyon oranları, çekim limitleri ve diğer bilgiler ile bulabilirsiniz.

Kripto Para Borsaları ile İlgili Rehber ve İncelemeler

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto para borsaları Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satabileceğiniz dijital platformlardır. Kripto para borsaları Bitcoin ve altcoin’leri alıp satmak isteyen kişileri bir araya getirir. Kullanıcılar platform içinde sahip oldukları Bitcoin, altcoin’ler veya TRY, USD gibi fiat para birimleri ile alım satım emri girerler. Bunun sonucunda kripto para borsalarında her işlem çifti için bir emir defteri oluşur.

Kripto para borsaları kullanıcıların yaptığı alım satım işlemlerinden belirli oranda bir komisyon keser. Bunun haricinde birçok kripto para borsasında kripto para çekim işlemlerinde blockchain üzerindeki transfer maliyetini karşılamak için belirli bir miktarda komisyon kesilir.

Kripto para borsaları genel olarak fiat-kripto işlem çiftlerine sahip olanlar ve sadece kripto-kripto işlem çiftlerinde alım satım imkanı verenler olarak ikiye ayrılabilir. USD gibi fiat para birimleri bulunmayan kripto para borsaları dahil birçok kripto para borsasında dolar ile desteklenen ve 1 dolar olarak değerini koruyan stablecoin birimleri bulunmaktadır.