Binance TR Komisyon Hesaplama & Binance TR Hesap Makinesi

Binance TR, Binance tarafından Türkiye’de kurulan bir kripto para borsası. Binance TR’de alım satım yapıyorsanız veya Binance TR hesabı açmayı düşünüyorsanız aşağıdaki hesap makinesini kullanarak kesilecek komisyonları hesaplayabilirsiniz.

Binance TR komisyon nasıl hesaplanır?

Sırasıyla aşağıdaki adımları takip ederek yukarıdaki hesap makinesi aracılığı ile Binance TR’de kesilecek komisyonu hesaplayabilirsiniz.

Adım 1: Türk Lirası, USDT veya Bitcoin gibi kripto para bazında işlem değerini girin. Örneğin Binance TR’de 0.2 Ethereum satacaksanız ”0.2” girin. Cüzdanınızdaki 6500 TL ile Chainlink alacaksanız ”6500” değerini girmeniz yeterli.

Adım 2: % olarak komisyon oranını girin. Örneğin komisyon oranı %0.09 ise 0.09 girmelisiniz. Binance TR komisyon oranlarını aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz.

Adım 3: Hesapla butonuna tıklayın.

Adım 4: Toplam komisyon değeri kısmında Türk Lirası, USDT veya kripto para bazında kesilecek komisyon değerini görebilirsiniz.

Örnek Binance TR komisyon hesabı

Binance TR hesabınızı %10 komisyon indirimi ile açtıysanız komisyon oranınız %0.09 olacak. Aylık işlem hacminiz 1 milyon TL altında ise ve komisyonları BNB ile ödemiyorsanız komisyon %0.09 oranından kesilecek.

Örneğin diyelim cüzdanınızda 5000 TL var ve bu parayla Bitcoin almak istiyorsanız. Bu durumda işlem değeri kısmına 5000, komisyon oranı kısmına da 0.09 girmeniz gerekiyor.

Hesapla butonuna tıkladığınızda 5000 TL değerindeki işlem için kesilecek komisyonu 4.5 TL olarak görebilirsiniz.

Binance TR komisyon oranları

Binance TR komisyon oranı: %0.10 (piyasa yapıcı / piyasa alıcı).

Hesabınızı %10 komisyon indirimi ile açtıysanız komisyon oranı: %0.09 (piyasa yapıcı / piyasa alıcı).

Hesabınızı %10 komisyon indirimi ile açtıysanız ve komisyonları BNB ile ödüyorsanız: %0.0675 (piyasa yapıcı / piyasa alıcı).

Binance TR komisyon oranlarına KDV dahil mi?

Evet, komisyon oranlarına KDV dahil.

Binance TR komisyon düşürme

Binance TR hesabınızı %10 komisyon indirimi ile açarsanız %0.10 yerine %0.09 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz. Ayrıca cüzdanınızda BNB tutarsanız işlem yaptığınızda komisyon olarak BNB kesilir ve ekstra %25 komisyon indirimi kazanırsınız.

Henüz Binance TR hesabınız yoksa aşağıdaki butona tıklayarak %10 komisyon indirimli Binance TR hesabınızı açabilirsiniz:

Bınance TR hesabı aç

Binance TR hesabı açma, kimlik doğrulama ve para yatırma gibi bilmeniz gereken tüm detayları aşağıdaki Binance TR rehberinde bulabilirsiniz:

Daha da düşük komisyon ödemek isterseniz Binance hesabı açıp, Binance’te işlem yapmalısınız. Binance’te komisyon oranı %0.10. Ancak %20+%25 şeklinde komisyon indirimi ile piyasa yapıcı ve alıcı işlemlerde %0.06 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz.