Thodex Komisyon Hesaplama & Thodex Hesap Makinesi

Thodex komisyon hesap makinesi – Aşağıdaki Thodex hesap makinesini kullanarak Thodex komisyonlarını hesaplayabilirsiniz.

Thodex hesap makinesi nasıl kullanılır?

Adım 1: Türk Lirası bazında veya Bitcoin gibi kripto para bazında işlem değerini girin. Örneğin 0.2 Bitcoin satacaksanız ”0.2” girin. 1500 TL ile BTC alacaksanız ”1500” değerini girmeniz yeterli.

Adım 2: % olarak komisyon oranını girin. Thodex’te komisyon oranı piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlemlerde farklı. Örneğin komisyon oranı %0.15 ise komisyon oranı kısmına 0.15 girebilirsiniz.

Adım 3: Hesapla butonuna tıklayın.

Adım 4: Toplam komisyon değeri kısmında Türk Lirası veya kripto para bazında kesilecek komisyon değerini görebilirsiniz.

Örnek Thodex komisyon hesabı

Örneğin Thodex hesabınızda 3500 TL var diyelim ve bu parayla Bitcoin alacaksınız. Thodex’te Türk Lirası çiftlerinde komisyon oranı piyasa yapıcı işlemler için %0.10, piyasa alıcı işlemler için ise %0.15.

Bu durumda işlem değeri kısmına 3500, komisyon oranı kısmına ise 0.10 veya 0.15 girmeniz gerekiyor. Daha sonra ”hesapla” butonuna tıklayarak kesilecek komisyonu hesaplayabilirsiniz.

İşlem piyasa alıcı ise bu işlem için 5.25 TL komisyon kesilecek ve 3494.75 TL değerinde Bitcoin hesabınıza geçmiş olacak.

Thodex komisyon oranları nedir?

Kripto/TRY çiftleri: %0.10 / %0.15 (piyasa yapıcı / piyasa alıcı)

Kripto/Kripto çiftleri: Sıfır

Thodex komisyon oranlarına KDV dahil mi?

Hayır, Thodex komisyon oranlarına KDV dahil. %0.10 veya %0.18 komisyona ek olarak her işlem için %18 KDV uygulanıyor.

Thodex komisyon düşürme

Thodex komisyon oranını düşürmek mümkün değil. Daha az komisyon ödemek için piyasa yapıcı işlemler yapabilirsiniz. Piyasa yapıcı işlem yaptığınızda emir mevcut fiyatlardan hemen gerçekleşmeyip emir defterine konuyor.

Dolayısıyla işlemin gerçekleşmesi için uzun süre beklemeniz gerekebilir. Bu yüzden piyasa yapıcı işlem yapmanız her zaman mümkün olmayabilir.

Bunun yerine Binance’in Türkiye’de kurduğu Binance TR‘yi kullanabilirsiniz. Binance TR’de komisyon oranı %0.10. Ayrıca %10 komisyon indirimli hesap açarak %0.09 komisyon oranından işlem yapabilirsiniz.

Bu şekilde Türk Lirası ile kripto para alıp satarken Thodex’e kıyasla daha az komisyon ödeyebilirsiniz. Binance TR’de ayrıca 30 Haziran 2021’e kadar TRY çiftlerinde piyasa yapıcı komisyon oranı sıfır. Binance ve Binance TR arasında yapılan kripto para transferleri ise ücretsiz.

Daha da düşük komisyon ödemek isterseniz Binance’i kullanmak iyi bir fikir olabilir. Binance’te komisyon oranı %0.10. Ancak toplamda %40 (%20+%25) komisyon indirimi ile piyasa yapıcı ve alıcı işlemlerde %0.06 komisyon oranından al sat yapabilirsiniz.

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Thodex hesap makinesini paylaşabilirsiniz: